تبلیغات
ابر برچسب

نظر سنجی
کیفیت مطالب وب ما را در جهت اطلاع رسانی چگونه ارزیابی می کنید ؟


جشن بزرگ خانواده روابط عمومی های استان گلستان برگزار شد - شنبه 5 تیر 1395
  تعداد بازدید : |طبقه بندی: عمومی،

جشن بزرگ خانواده روابط عمومی های استان گلستان برگزار شد

 

جشن بزرگ خانواده روابط عمومی های استان گلستان با همکاری دانشگاه علمی کاربردی مرکز گرگان 3 و اداره ورزش و جوانان شهرستان گرگان در اداره کل میراث فرهنگی ، صتایع دستی و گردشگری استان گلستان برگزار شد.

در این مراسم رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گلستان  گفت: روابط عمومی ها به دلیل جایگاه راهبردی زیربنایی خود می توانند سازمان های مختلف را در همگامی با پیشرفت و تحولات جهانی یاری دهند، چراکه روابط عمومی یک واحد پویا و ارگانیک سازمانی است که هیچ گاه در آن سکون و تعطیلی وجود ندارد.

دکتر محمد برزعلی افزود: ....

حیات سازمانی مستلزم فعالیت مداوم روابط عمومی هاست و سازمان بدون روابط عمومی زنده و پویا، موفق و اثربخش نخواهد بود.

وی تصریح کرد: به دلیل آن که روابط عمومی، پایگاه اطلاعاتی و ارتباطی سازمان است، پس نادیده گرفتن روابط عمومی، یعنی نادیده گرفتن حجم وسیعی از مخاطبان و اهمیت ندادن به پاسخگویی، یعنی عدم اعتقاد به کار گروهی و مشارکتی که با نگرش سازمان یافته مغایرت دارد.

وی یادآور شد: با توجه به تحولات سریع و متنوع سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی که در محیط سازمان رخ می دهد، لازم است در درون سازمان، مکانیزمی طراحی شود که بتوان به موقع تحولات را پیش بینی و راهبرد مناسبی برای مدیریت بر محیط تدوین کرد. بدین منظور، جایگاهی که در آن می توان در این زمینه سرمایه گذاری کرد، روابط عمومی است.

برزعلی روابط عمومی را پنجمین شغل استرس زا دنیا عنوان کرد و افزود: شغل روابط عمومی در زمره مصادیق آن مشاغل سخت قرار گیرد اما در واقعیت هیچگونه اقدام عملی برای حمایت از زحمتکشان عرصه ارتباطات کشور انجام نشده است .

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گلستان  گفت: مدیران روابط عمومی‌ها افراد متخصص در زمبنه کنترل آسیب‌ها هستند و بنابراین نیازمند توانایی تفکر و عمل سریع در شرایط پراسترس و تنش زا هستند.

در ادامه رییس شورای شهر گرگان به نقش زنان در اجتماع اشاره کرد و افزود: زنان از آغاز انقلاب اسلامی نقش مهمی در حرکت‌های اجتماعی داشته و همواره بخش عظیمی از جمعیت را بانوان تشکیل می‌دهند

زهرا نورا اذعان داشت:  از آنجائیکه توانمند سازی زنان از مولفه های مهم در توسعه پایدار است و بدون توانمند سازی توسعه پایدار محقق نخواهد شد و از طرفی وظایف زنان خصوصاٌ در مورد بهره وری صحیح از منابع، صرفه جویی در انرژی و مدیریت امور منزل به عهده آنان است، لذا توانمند سازی آنان می تواند کشور را در جهت موافق سازی در برابر مسایل اقتصادی پایدار سازد.

وی به جایگاه روابط عمومی در سازمان ها اشاره کرد و افزود: روابط عمومی از جایگاه بسیار مهم و ممتازی برخوردار است و زنان با پتانسیل هایی که در اختیار دارند می تواند گامهای موثری را جهت پیشبرد اهداف بلند سازمان بردارد.

نورا تصریح کرد: عمدتاً در روابط عمومی از کارشناسان زن استفاده می کنند و این تنها ظرفیتی است که برای زنان در بخش روابط عمومی فراهم شده است.

رییس دانشگاه علمی کاربردی گرگان 3 به اخلاق در حوزه روابط عمومی اشاره کرد و گفت: روابط عمومی ها اگر میخواهند در یک جامعه بزرگ ، زندگی سعادتمندانه توام با مسالمت و همکاری نزدیک  بین سازمان و مردم داشته باشند حداقل باید به آن حد از رشد اخلاقی برسند .

صفرقلی خواجه افزود: هرکس با ویژگی های رفتاری خود برجامعه و افکار عمومی تاثیر می گذارد، یکی از هدف های تحول اداری، ارتقاء و حفظ کرامت مردم در نظام اداری است که نه تنها مدیران روابط عمومی بلکه سایر مدیران باید به این نکته توجه داشته باشند

وی اظهار کرد: ارتباط مردمی و پاسخگویی به عنوان اصلی ترین اقدام در روابط عمومی به عنوان هنر و علم مردم داری از ویژگی های عمده روابط عمومی کارآمد است تعامل در سازمان نیازمند پاسخگویی درست و صادقانه همراه با صمیمیت است، روابط عمومی که نتواند با مراجعه کنندگان و جامعه هدف خود ارتباط صحیح برقرار نماید قطعا در اساسی ترین وظیفه خود ناکام مانده است.

رییس ادراه ورزش و جوانان شهرستان گرگان اضافه کرد: روابط عمومی اتاق فکر سازمان در بخش رسانه ای است و چشم انداز رسانه ای و ارتباطی آن سازمان را در آینده ترسیم می کند.

اسماعیل حاجی آبادی گفت: اگر در گذشته وظیفه روابط عمومی ها بر پایه تبلیغات و ارایه خدمات به مسوولان دستگاهها بود، امروز از آن به عنوان مهندسی فکر نام برده می شود و ما برای اینکه به این مرحله برسیم باید با تکیه بر تخصص گرایی، نگرش علمی و بهره گیری از آخرین دستاوردهای علم ارتباطات، جایگاه روابط عمومی را ارتقا ببخشیم.

در پایان مراسم از نفرات برتر اولین المپیاد ورزشی روابط عمومی های دستگاه های اجرایی استان گلستان تجلیل و تقدیر شد.

گفتنی است در این مراسم از محمد رضا بهرامی به جهت کسب مقام دوم المپیاد دارت و مقام سوم  المپیاد فوتبال دستی روابط عمومی های استان تقدیر و تشکر شد.


نویسنده : وب  | چاپ این صفحه   | نظرات|