تبلیغات
ابر برچسب

نظر سنجی
کیفیت مطالب وب ما را در جهت اطلاع رسانی چگونه ارزیابی می کنید ؟


حضرت فاطمه (س) پرورش یافته مهد نبوت است - جمعه 21 اسفند 1394
  تعداد بازدید : |طبقه بندی: عمومی،

مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: حضرت فاطمه (س) با عنایت به این که در مهد نبوت پرورش یافته، برای پیمودن مدارج عالی انسانی ، نهایت دقت را به کار گرفته ،تا از طرفی شرایط لازم بندگی خدا و از طرف دیگر، رسالت قرآنی خویش را در ارتباط با ادای مسئولیت عملی و رفتاری، در برابر جامعه ای که در آن زندگی می کند، به نحو احسن و به صورت ماندگار جامه عمل بپوشاند

حضرت فاطمه (س) پرورش یافته مهد نبوت است

حجت الاسلام نورالله ولی نژاد اظهار داشت : حضرت زهرا(س) همه هستی خود را در طبق اخلاص گذاشت و به دفاع از ولایت و امامت برخاست و جانش را فدا کرد.


وی افزود :


زندگی فاطمه ‏ی‏ زهرا (سلام الله علیها)، اگر چه کوتاه بود و حدود بیست سال بیشتر طول نکشید اما این زندگی، از جهت جهاد؛  مبارزه؛ تلاش، کار انقلابی، صبر انقلابی، درس و فراگیری و آموزش،  و دفاع از نبوت و امامت و نظام اسلامی، دریای پهناوری از تلاش و مبارزه و کار و در نهایت هم شهادت است.


ولی نژاد ادامه داد: شان و منزلت فاطمه زهراء (س) در عرش و زمین خاکی بی همتا و سرور بانوان بهشت بوده و در بیان مقام رفیع ایشان همین بس که پیامبر مکرم اسلام (ص) فاطمه (س) را ام ابیها می نامیدند چراکه فاطمه در همه حال و در همه وقت یار و غمخوار پدر در سخت ترین شرایط بود .


مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان در ادامه با اشاره به اینکه حضرت فاطمه(س) نورش را از خدا گرفته و نوری که متصل به منبع اصلی است تمام نمی شود گفت: خداوند با خشنودی فاطمه خشنود و با خشمگینی فاطمه خشمگین می شود.
وی با اشاره به ویژگی شخصیتی آن حضرت گفت: عفاف، حجاب، عصمت و پرهیز از نامحرم ومسائل اجتماعی از ویژگیهای فوق العاده آن حضرت بود.


ولی نژاد گفت: حضرت فاطمه (س) در زمینه همسرداری، تربیت فرزند، اخلاق، دفاع از ولایت، دفاع از حق و ... الگوست.


وی با بیان اینکه جوانان ما تصویر روشنی از ابعاد شخصیتی حضرت زهرا (س) ندارند، تصریح کرد: مناسبتهای مذهبی، خصوصا فاطمیه بهترین فرصت برای تبیین نقش الگویی حضرت زهرا(س) است.


این مسئول با بیان اینکه شخصیت معنوی و ملکوتی حضرت فاطمه زهرا(س) نمونه و الگوی مناسبی برای افراد بشر است افزود: حضرت زهرا(س) فقط الگویی برای زنان نیست بلکه الگو و اسوه برای همه زنان و مردان عالم است.


وی گفت : شخصیت زهرای اطهر، در ابعاد سیاسی و اجتماعی و جهادی، شخصیت ممتاز و برجسته‏یی است؛ به طوری که همه‏ی زنان مبارز و انقلابی و برجسته و سیاسی عالم می‏توانند از زندگی کوتاه و پر مغز او درس بگیرند.

نویسنده : وب  | چاپ این صفحه   | نظرات|