تبلیغات
ابر برچسب

نظر سنجی
کیفیت مطالب وب ما را در جهت اطلاع رسانی چگونه ارزیابی می کنید ؟


حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی امروز در دیدار معاون نهضت سواد آموزی آموزش و پرورش استان قم - جمعه 25 دی 1394
  تعداد بازدید : |طبقه بندی: عمومی،

حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی : هوای نفس ظلمت است که جلوی حقیقت را سد می‌کند پس باید اغراض را کنار بزنیم تا بتوانیم نور پروردگار را مشاهده کنیم.حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی امروز در دیدار معاون نهضت سواد آموزی آموزش و پرورش استان قم با اشاره به آیه « انما یسرناه بلسانک لعلهم یتذکرون » به مبحث علم و جهل پرداختند و اظهار داشتند: علم و جهل از سلسله موضوعاتی است که جایگاه خاصی بین صاحبان عقل و خرد دارد.

ایشان با اشاره به آیاتی از قرآن کریم که انسانها را به فراگیری علم و دانش دعوت می کند؛ افزودند: قرآن کریم اهمیت ویژه ای به عالمان داده است چون علم مانند نوری است که انسان را به کمال می رساند اما جهل همچون راه تاریکی است که نمی توان در آن برای انسان، کمالی متصور شد.

معظم له با اشاره به آزار پیامبر(ص) توسط کفار و مشرکان در زمان رسالتش اظهار کردند: در آن زمان پیامبر (ص) برای کسانی که ایشان را مورد آزار قرار می‌دادند طلب هدایت می‌کرد و می‌فرمود اگر اینها من را می‌شناختند و می‌فهمیدند که من برای آنان چه موهبتی هستم هرگز دست به این اعمال نمی‌زدند.

این مرجع بزرگوار  با اشاره به سهم افراد باسواد در مشارکت های عمومی همچون انتخابات بیان کردند: اهل خرد بهتر می توانند در مسئله انتخابات تاثیر گذار باشند. اگر پیرو هوای نفس باشیم قطعا از حقیقت دور می‌شویم زیرا هوای نفس ظلمت است که جلوی حقیقت را سد می‌کند پس باید اغراض را کنار بزنیم تا بتوانیم نور پروردگار را مشاهده کنیم.

ایشان با تاکید بر تلاش نهضت سوادآموزی در راستای ریشه کن کردن بی سوادی، دست اندرکاران این مرکز را به دوعامل مهم توجه دادند و افزودند: در این مسیر باید ابتدا بدانیم چه چیزی باید به این دسته تعلیم داد و در گام دوم باید سعی کرد به صورت روان و آسان مباحث را به مردم آموزش داد.

حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی با بیان اینکه کار نهضت سوادآموزی ادامه مسیر انبیاء است؛ ابراز داشتند: خداوند در تعلیم دادن سخت نگرفته و مباحث را به صورت آسان به وسیله پیامبرش در اختیار جامعه قرار داده است تا مردم به راحتی جذب دین شوند.


نویسنده : وب  | چاپ این صفحه   | نظرات|