تبلیغات
ابر برچسب

نظر سنجی
کیفیت مطالب وب ما را در جهت اطلاع رسانی چگونه ارزیابی می کنید ؟


شعبان بستری برای ورود به ماه بندگان خداست - شنبه 9 خرداد 1394
  تعداد بازدید : |طبقه بندی: عمومی،

ماه شعبان مقدمه و بستری برای ورود و آمادگی مسلمانان به ماه بندگان خدا یعنی رمضان است.

شعبان بستری برای ورود به ماه بندگان خداست

مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان گفت:حجت الاسلام نورالله ولی نژاد با بیان اینکه ماه شعبان ماه رسول خدا و ماه رمضان ماه بندگان خداست، افزود: فصلی به نام نیایش با ماه رجب آغاز و در ماه شعبان ادامه می یابد.

وی با بیان این نکته که ماه رجب و شعبان دارای فضایل و ارزشهای تعریف شده است، افزود: برای ماه شعبان عبادات و دعاهایی مانند دعای شعبانیه و روزه های مستجبی سفارش شده است.

حجت الاسلام ولی نژاد ادامه داد: در ماه شعبان ولادت با سعادت ولی عصر (عج) را داریم که نقطه عطفی در این ماه به شمار می رود به علاوه اینکه ولادت با سعادت امام حسین (ع) امام سجاد (ع) و حضرت ابوالفضل در این ماه رخ داده است.

وی با بیان این نکته که ولادت ائمه و معصومین در ماه شعبان به زیبایی این ماه افزوده، گفت: ماه شعبان تقریبا ماهی است که شهادتی از ائمه و معصومین نداریم.

مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان با اعلام این مطلب که امسال ماه شعبان با سالگرد ارتحال امام (ره) مصادف شده، افزود: از آنجاییکه امام خمینی(ره)  دارای شخصیتی برجسته است سالگرد ایشان در ماه شعبان نیز به خاصیت این ماه افزوده است.

وی در خاتمه گفت: امیدواریم در این ماه از دعا و حضور در محافل معنوی استفاده کرده و خود را برای ورود به ماه رمضان مهیا کنیم چراکه ماه میهمانی خدا نیازمند به آمادگی و حضور معنوی انسانهاست و بدون آمادگی نمی توان از ماه رمضان بهره لازم را برد.


نویسنده : وب  | چاپ این صفحه   | نظرات|