تبلیغات
ابر برچسب

نظر سنجی
کیفیت مطالب وب ما را در جهت اطلاع رسانی چگونه ارزیابی می کنید ؟


اعتکاف یکی از مهم ترین ابزارهای مقابله با جنگ نرم است - شنبه 19 اردیبهشت 1394
  تعداد بازدید : |طبقه بندی: عمومی،

حجت‌الاسلام نجفی گفت: اعتکاف یکی از مهم ترین ابزارها و شیوه هایی است که می توان در مقابله با جنگ نرم از آن استفاده کرد.

بهره گیری از توانمندی ها ی مردم درکارهای فرهنگی ضرورت دارد

 حجت‌الاسلام جواد نجفی در گفتگو با خبرنگاران گفت: هرساله با برگزاری مراسم پرفیض اعتکاف شاهد حضور پرنگ مردم در مساجد هستیم که این خود یک ظرفیت بسیار قابل توجه محسوب می‌شود.

 وی با بیان اینکه اعتکاف یکی از مهمترین دستاورد های انقلاب اسلامی ایران محسوب می‌شود، افزود: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ایران مردم کشور مان با مفهوم اعتکاف آشنا نبوده و این مراسم معنوی فقط در قم با حضور تعدادی از طلاب برگزار می شد.

 حجت‌الاسلام نجفی اظهارداشت: ...

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران دستاوردهای بسیار مهم و فراوانی در زمینه های فرهنگی و معنوی به دست آمده است که بحث اعتکاف یکی از موارد است که در این راستا هرساله چه به لحاظ کمی و چه به لحاظ کیفی شاهد پیشرفت آن هستیم.

 وی با اشاره به هجمه های دشمن در عرصه فرهنگی، تصریح کرد: دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران برای تخریب و تضعیف باورهای دینی جامعه به‌ویژه جوانان متحمل هزینه های بسیاری می شوند و تلاش دارند تا نظام الهی ما که قوام این نظام جوانان و باور های دینی آنان است را از پای در آورند.

 معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: اعتکاف یکی از مهمترین ابزارها و شیوه هایی است که می توان در مقابله با جنگ نرم از آن استفاده کرد چرا که در این مراسم معنوی انسان معتکف در مسجد با برنامه های ویژه اعتکاف همچون اقامه نماز جماعت، روزه، دعا، نیایش و استغفار خود را به خداوند متعال نزدیک تر می‌کند.

 وی، ماحصل اعتکاف را تقویت تقوا و باورهای دینی دانست و افزود: برگزاری این گونه مراسمات در سطح جامعه باعث خنثی شدن توطئه های دشمنان انقلاب اسلامی ایران خواهد شد که برهمین اساس هرساله مراسم معنوی اعتکاف در سطح کشور با حضور بسیار گسترده جوانان برگزار می‌شود.

 حجت‌الاسلام نجفی با اشاره به اینکه مراسم اعتکاف از روز ۱۳ رجب مصادف با ولادت حضرت علی (علیه السلام) شروع می‌شود، اظهارداشت: در همین راستا اعزام مبلغ و امام جماعت برای اقامه نماز و بیان احکام اعتکاف، برگزاری حلقه های معرفتی و گفتمان های دینی جهت پاسخگویی به شبهات جوانان را خواهیم داشت.

 وی خاطرنشان کرد: در ایام اعتکاف میلاد امیر المومنین حضرت علی (علیه السلام) را خواهیم داشت که در همین راستا در تمامی مساجاد و هیئات مذهبی جشن میلاد برگزار خواهد شد.

 معاون فرهنگی اداره کل تبیغات اسلامی گلستان تصریح کرد: آخرین روز اعتکاف ۱۵ رجب همزمان با وفات حضرت زینب(سلام الله علیها) است که ویژه برنامه سوگواره این حضرت، و دعای ام داوود در سراسر مساجد برگزار خواهد شد.

 وی با بیان اینکه مراسم اعتکاف در سال گذشته در ۱۴۶ مسجد استان برگزار شد، گفت: طی آمار های به دست آماده سال گذشته ۱۳ هزار و ۳۴۶ نفر در مساجد معتکف شدند که از این تعداد ۱۰ هزار و ۳۹ نفر بانوان و سه هزار و ۳۰۷ نفر برادران بودند.

 حجت‌الاسلام نجفی یادآور شد: در سال گذشته حدود ۷۵ درصد از معتکفین بانوان، ۴۵ در صد روستاییان، ۵۰ درصد معتکفین دارای تحصیلات با لای دیپلم و بالاتر بودند که ۳۰ درصد آنان را دانش آموزان، دانشجویان و طلاب تشکیل می دادند و طی آمار به دست آماده از این تعداد معتکفین ۲۶ درصد آنان از افرادذی بودند که برای اولین بار در این مراسم شرکت کرده بودند و ۶۱ درصد از شرکت کنندگان جوانان زیر ۳۰ سال را تشکیل می دادند.

 وی یادآورشد: در سال گذشته تعداد ۳۰ روحانی بومی و اعزامی به صورت ویژه در برای اجرای مراسم اعتکاف در سطح استان فعالیت کردند.


نویسنده : وب  | چاپ این صفحه   | نظرات|