تبلیغات
ابر برچسب

نظر سنجی
کیفیت مطالب وب ما را در جهت اطلاع رسانی چگونه ارزیابی می کنید ؟


مصاحبه با نویسنده روحانی، صاحب دهها تألیف و مقاله در استان گلستان - سه شنبه 15 اردیبهشت 1394
  تعداد بازدید : |طبقه بندی: عمومی،

حجت الاسلام والمسلمین محمد علی رخشان مسئول سازمان تبلیغات شهرستان خان ببین و نویسنده دهها کتاب و مقالات در استان گلستان است.

مصاحبه با نویسنده روحانی، صاحب دهها تألیف و مقاله در استان گلستان

  مصاحبه اختصاصی با حجت الاسلام والمسلمین محمد علی رخشان مسئول سازمان تبلیغات شهرستان خان ببین و نویسنده دهها کتاب و مقالات استان گلستان.

- ابتدا خودتان را به صورت کامل معرفی کنید؟...

محمد علی رخشان معروف به رحیمی متولد 1338 فرزند حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم رخشان در شهرستان بهشهر متولد شدم و در حال حاضر در گرگان زندگی میکنم و مسئول سازمان تبلیغات شهرستان خان ببین و نویسنده دهها کتاب و مقالات هستم.
 

-اساتیدی که در محضرشان تلمذ میکردید را نام ببرید؟

حجت الاسلام افتخاری پور، حجت الاسلام فرهودی، حجت الاسلام آملی و درس خارج را به مدت 8 سال خدمت آیت الله مدرسی، آیت الله فاضل لنکرانی ، آیت الله مازندرانی و آیت الله علوی و مقام معظم رهبری بوده ام.

- چه کتابهایی تاکنون چاپ کرده اید؟

کتاب دانش سیاسی ، رهنمای سعادت در 2 جلد، آنچه بانوان بایستی بدانند، احیای امر به معروف و نهی از منکر، وحدت اسلامی، فرق و مذاهب اسلامی ، روش و شیوه تبلیغ دین و فن خطابه ، رشوه و مکاسب ، احکام دینی و مناسبت های شمسی و قمری از منظر قرآن و روایات و دهها مقاله دیگر از نوشته های بنده است.

-در حال حاضر کتابی را هم مشغول به نگارش هستید؟

کتابی با نام اخلاق اسلامی را دست تألیف دارم که در حال حاضر به 500 صفحه رسیده .

- درمورد کتاب شمسی وقمری وهدف از کتابت آن را توضیح دهید.

 خطیب برای سخنرانی نیازمند دانستن مناسبتهای زمانی است و با توجه به آن مناسبت کتاب را آماده میکند لذا به همین خاطر با چاپ این کتاب آمده ام کمکی کرده باشم به سخنرانان زیرا پیش می آید که سخنرانی اگر مشغله داشته باشد فرصت زیادی برای مطالعه کردن ندارند کمک کند. درو اقع این کتاب با کمک قرآن و روایات چاپ شده که در فصل اول آن طبق مناسبت های شمسی مطالب جمع آوری شد و در فصل دوم آن مناسبت های قمری. تا مخاطب باتمایل خودش هر مناسبتی که خواست انتخاب کند.

- شروع نگارش این کتاب از چه زمانی بوده و چه مدت طول کشید؟

از سال 92 نگارش این کتاب را شروع کرده ام و به خاطر مشکلات به وجود آمده این کتاب با کمی تاخیر اوا سال 93 کار نگارش آن به اتمام رسید.

- به نظر خودتان در زمینه نویسندگی موفق بوده اید؟

بنده از وضعیت فعلی راضی نیستم ، میتوانستم پیشرفت های زیادی داشته باشم ، جای پیشرفت فراوانی داشته ام ولی ظاهراً کوتاهی کردم .

- پیشنهاد شما در مورد کسانی که تازه وارد این عرصه شدن چیست؟

 برای رسیدن به اهداف خود تلاش کنند *لیس الانسان الی ما سعی*رمز موفقیت من در سه چیز بوده است 1. علاقه 2.سعی و تلاش 3.توکل بر خدا


-بعنوان سوال آخر توقع شما از مسئولین چیست؟
بنده توقع خاصی از مسئولین ندارم ، فقط نظرم این است که  مسئولین به کسانی که  ذوق به علم ومطالعه دارند و دنبال نویسندگی هستند،را بها دهند تا اگر جای پیشرفت دارند مشکی سد راه آنها واقع نشود


نویسنده : وب  | چاپ این صفحه   | نظرات|