تبلیغات
ابر برچسب

نظر سنجی
کیفیت مطالب وب ما را در جهت اطلاع رسانی چگونه ارزیابی می کنید ؟


مسجد اصلی ترین پایگاه اسلامی در تربیت نیروی انسانی است - چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394
  تعداد بازدید : |طبقه بندی: عمومی،

حجت‌الاسلام حسن مهاجر نیشابوری گفت: مسجد به‌عنوان اصلی ترین پایگاه اسلامی نقش مهمی در تربیت، آموزش و ایجاد نزدیکی بین مسلمانان دارد.

مسجد اصلی ترین پایگاه اسلامی در تربیت نیروی انسانی است

حجت‌الاسلام حسن مهاجر نیشابوری رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گرگان در اردوی دانش آموزی الغدیر شهرستان کردکوی گفت:در دنیای امروز، تبلیغات نقش و جایگاه مهمی دارد و انعکاس فعالیت‌های مسجد در بین مردم و اطلاع‌رسانی و آگاهی نسل جوان از فعالیت‌های متنوع مساجد گامی دیگر در جهت جذب جوانان به مساجد است.
وی تصریح کرد:تبلیغات هوشمند و حساب شده دینی، می‌تواند جوانان را در مسیر دینداری قرار داده و مسجد در انجام فعالیت های خود ثابت قدم تر کند.
نیشابوری گفت:مسجد پایگاهی است که همواره در روایات از آن به بزرگی یاد شده است و یکی ازرسالت های پیامبر اکرم(ص) پس از دریافت وحی الهی و رسانیدن آن به مردم، ایجاد پایگاهی به نام مسجد بود تا مکانی برای عبادت و ذکر حق تعالی و تشکیل اجتماعات اسلامی و مردمی باشد.
وی افزود: امروزه با تغییر نیازهای نسل جوان و تحول روحیات آنها، نقش بارز مسجد به‌عنوان کانون تربیت دینی جوانان به روشنی مشخص می‌شود.
این مقام شهرستانی بیان داشت:مسجد می تواند به روح پرسشگر و کنجکاو جوان پاسخی درخور و متناسب با نیازهایش بدهد و الگوی شایسته ای از دین و فرهنگ ایرانی و اسلامی به او معرفی کند.
نیشابوری گفت:مسوولان ذیربط باید در احداث مساجد تا حد زیادی مداخله کنند، انتخاب محل احداث نقشه ی مورد نظر، امکانات و فضای سبز آن و. .. باید حساب شده و از روی اصول باشد و باید تدابیری اتخاذ شود که نوجوانان و جوانان، مسجد را محل آرامش بخش، زیبا و دوست داشتنی بدانند تا با انگیزه و علاقمندی بیشتر به آن روی آورند.


نویسنده : وب  | چاپ این صفحه   | نظرات|