تبلیغات
ابر برچسب

نظر سنجی
کیفیت مطالب وب ما را در جهت اطلاع رسانی چگونه ارزیابی می کنید ؟


نگاهی کوتاه به عملکرد سه ساله وب " گفتمان دینی استان گلستان" - چهارشنبه 12 فروردین 1394
  تعداد بازدید : |طبقه بندی: عمومی، خبرهای ما ...،

حسین بیاری : هدف ما از ایجاد این وب و حضور پر رنگ در فضای مجازی  پیروی از رهنمود های رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای مدظله العالی مبنی بر حفظ جبهه فرهنگی و حضور فعال و ارزشمند نسل جوانان امروزی در عرصه این حرکت عظیم انقلابی است .با سلام و خسته نباشید به خدمت تمامی دوستان و سروان عزیز خصوصا مخاطبین عزیز وب ما و همچنین ضمن تبریک و تهنیت به مناسبت فرا رسیدن سال نو و آغاز سالی جدید و نوروز فاطمی و ان شاء الله پر از خیر و برکت برای همه عزیزان و دوستان عزیز.
همان طور که اکثر دوستانی که در این چند سال و اندی مخاطب وب ما بودن نسبت به عملکرد وب ما و اهداف کاری ما واقف و هوشیار هستند و می دانند انگیزه ما چه بوده و چه اهدافی را دنبال می کنیم باز هم در اینجا بر خود لازم دانستم که این سکوت چند ساله را بشکنم و محاسن و معایب کاری این وب را با توجه به ارسال نظرات دوستان و یا جلساتی که تحت این امر در طی سالهای گذشته برگذار شده است و بعضا گفتگوی با دیگر دوستان صاحب نظر داشتم به نتایجی رسیدم که بی هیچ چشم داشتی ابراز می کنم و کلیه نظرات درج شده نظر شخصی و تخصصی اینجانب است خوشحال خواهیم شد که دوستان خواننده این مطالب با ارسال کامنت و یا نظرات خودشان ما را در جهت پیش برد اهداف مان ثابت قدمتر کنند و پاسخگوی نظرات ارزشمندتان باشیم.

الغرض ذکر سخن در  این وب :

حرفهای خود را کوتاه می کنم و سعی ام هست نکاتی که به مصلحت نیست نگویم و سکوت کنم و قضاوت درباره ناگفته ها را به حضرت حق بسپارم ...

در این چند سالی که بنا بر دستورات محوله و وظیفه شرعی خود با همکاری دفتر امور فرهنگی اداره کل سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان اقدام به ایجاد وبلاگی تحت موضوع (( گفتمان دینی استان گلستان )) نمودیم گروه فرهنگی ما شکل گرفت و با حضور اساتید و بزرگواران صاحب اندیشه و حضور پر رنگ جامعه روحانیت در این امر از یک طرف و حضور کارشناسان مذهبی و کارشناسان برنامه نویسی زیر نظر گروه فنی از طرف دیگر دست در دست هم داد تا بتوانیم چنین وب زیبا که کار طراحی و نویسندگی اش توسط اینجانب صورت گرفته و در آینده اگر مجال و فرصتی باشد  از این که هست متحولتر خواهد شد و گرافیک بهتری برای آن در نظر داریم بوجود بیاوریم .

در این چند سال برایش خون دل ها خوردیم نوشتیم و حمایتش کردیم و زنده نگه داشتیمش تا  ...


... یاد و خاطره شهدا و  راه ائمه معصومین زنده نگه داشته شود برایش ایده های زیادی داشتم که متاسفانه تلایشهایم فایده نداشت و گوش اندکی آن هم به حرفهایم البته اگر فرصتی داشتند شنوا بود عمده تلاشم این بود که بتوانم زمینه آشنایی بهتر عزیزانی که قصد ایجاد وبلاگ داشتند با کمترین هزینه فراهم کنم و به جای صرف هزینه هنگفت در طراحی سایت و خرید فضا و غیره ... از همین امکانات اندک نهایت استفاده درست و بهینه را کرده باشیم متاسفانه دستان پنهانی مانع از اجرای یک طرح ایده آل هستند ... بنده در جلسات و کلاس های آموزشی ام بار ها به کرات از مسئولین امر آن خواهش کردم به فضای مجازی اهمیت بدهند و برایش سرمایه گذاری کنند ولی افسوس  ... تلاش کردم که بتوانم جنبشی را در فضای مجازی تشکیل بدهم با نام (( جنبش وبلاگ نویسی روحانیون )) و این روحانیون عزیز را منحضر به مسجد و منبر نکرد بیایند در فضای مجازی با منبری مجازی با نسل جوان امروزی بهتر آشنا شوند و ایده ها و بیانات ارزشمندشان به جهت حمایت و هدایت جوانان و جامعه در فضای مجازی منتشر کنند و ما هم آموزش های لازم را به آنها بدهیم و برایشان کلاس برگزار کنیم و زمینه حضور پر رنگ آنان را بیشتر از گذشته ایجاد کنیم که بتوانند یک وبلاگ ارزشمند و زیبا و موثر داشته باشند و در جامعه ناشناخته باقی نمانند و این مرزها دوری را شکسته و ارتباط بهتری با مخاطبین خود با ارسال کامنت و یا تبادل نظر و پاسخگویی به شبهات ایجاد شده داشته باشند ولی افسوس که ... خدا می داند که در دلم چه آشوبی و غوغایی است به هر انجمن و تشکلی وارد شدم یا اینکه اصلا ندیدم و یا بسیار بسیار اندک کسی را دیدم که بیاید برای رضای خدا کار کند فقط برای رضای خدا ... اینجانب نزدیک به چهارده سال است که در زمینه برنامه نویسی تحت وب کار می کنم و عمده فعالیت و سفارشاتم در خارج استان است نا شناخته و گم نام به اسم شهر و استان آنان فعالیتم ثبت می شود و مدال افتخارش هم بر گردن آنها است در حالی که طراحش من هستم مبلغش را می دهند می گویند تو را به خیر و ما را به سلامت این است حاصل نبوغ و استعداد ما. با رها گمنام و گاهی خیلی کم با نام در محافل آنها شرکت کردم و افتخار داوری چندین دوره مسابقه وبلاگ نویسی در سطح کشوری را در کارنامه خود به ثبت رساندم که بهترین آنها مربوط به مسابقه وبلاگ نویسی پیر غلامان حسینی (ع) در استان گلستان بر گزار شد بودم و این یک افتخار است برای من که طراحش خودم بودم و داورش هم خودم ولی هدف صرفا بر گزاری این مسابقات نبود هدفم اشاعه فرهنگ ناب اسلام محمدی بود که متاسفانه با پایان یافتن مراسمات پرونده این وب هم نیز بسته شد و کسی جواب گو نبود بارها برایم کامنت دادند عده ای تشکر کردند و عده ای هم هر چه حرف خوب از شیطان بلد بودن مسلسل وار نثارم کردن ولی این پایان کار نبود .
در حال حاضر غیر وب های  گفتمان و غیره ... هدایت و رهبری جند وب دیگر را بر عهده دارم که دو وب آن برای دو استاد جلیل القدر دانشگاه است و یک وب مذهبی و فرهنگی و یک وب هم در زمینه تجاری مربوط به اتحادیه ... است  که طی قرار داد های محوله ادای خدمت می کنم و بنا به در خواست آنها نام و فعالیتم با آنها پنهان است ... بارها برایم پیش آمده و حتی شنیدم برای سایر دوستان وبلاگ نویسی ارزشی و حرفه ای پیامهایی و ایمیل هایی مشکوک از فرستنده هایی نا معلوم مبنی بر ایجاد اشتغال برای شما به شرط همکاری در جهت راه اندازی وب موزیک و یا فیلم و ... در خواستهای نامشروع با حقوق عالی و ... این هم دامی که بر سر راه ما گذاشتند اینها اینچنین یک جوان وبلاگ نویس ارزشی و حرفه ای را به سمت خود می کشند با چنین وعده وعید هایی ... براستی شما به عنوان یک مقام مسئول برایشان چه کردید ؟
در کنار نقاط قوت آن که بیشتر جنبه خبری و نحلیلی داشت و منعکس کننده فعالیتهای فرهنگی در کل استان می بود خوشبختانه دفتر امور فرهنگی اداره کل سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان در این مورد خوب عمل کرده است و نقش مثبت و موثری را ایفا نموده است و در این مورد جای شکرش باقی است این وب در کلیه فعالیتهای فرهنگی و مقاومتی خود توانسته بود در طی سالهای گذشته مفتخر به دریافت رتبه و مقام و لوایح تقدیر در مسابقات وبلاگ نویسی شده و جزء وب برتر در کشور شناخته شده است که مهمترین لوح دریافتی در سالهای گذشته از فرماندهی محترم سپاه نینوا استان گلستان سردار بابایی بود که به اینجانب اهدا شد این وب در نوبه خودش و در ردیف همقطاران خودش بسیار خوب عمل کرده این را از روی کامنتهای ارسالی دوستان عنوان می کنم هر چند که فرصت تایید هر نظری را بنا به مصلحت کاری جایز نمی دانستیم . بهترین طراحی و بهترین درج خبر در مورد گفتمان دینی استان مان و اداره و مدیریت بسیار خوب آن هم خالی از لطف نیست جای دارد اینجا هم یک تشکر ویژه داشته باشیم از بانی این وب سرکار خانم طاهره صفریان که زینب وار به جهت اشاعه فرهنگ ناب محمدی تلاش می کنند و همچنین از کارشناس مذهبی و معاونت محترم امور فرهنگی اداره کل سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان حجت الاسلام والمسلمین جواد نجفی کانی کمال قدر دانی و تشکر را دارم و همچنین از گروه فنی از جناب آقای مهندس علیرضا اژدری به جهت حمایت فنی و پشتیبانی و راهنمایی های لازم در به ثمر رساند این وب قدر دانی و تشکر می کنیم ... این وب نقاط ضعفی هم نیز داشت ... به علت عدم حمایت مالی و پشتیبانی بارها اقدام به تعطیلی وب نمودم ولی هر بار بازهم با یاد خدا شروع کردم خیلی از مخاطبین کنایه های نیش داری را مبنی بر دریافت مبلغ کلان به جهت راه اندازی این وب نثارم کردن غافل از آنکه تو مو می بینی ما ... آنها ندانسته یک طرفه به قاضی رفتن .

در خواست از کلیه مسئولین امر :

اکنون که با توفیق الهی امسال سال همدلی و همزبانی است بیایید مسلمانی یک رو و همدل باشیم بیاید جزء به حقوق آخر ماه خود به ارزشهای با کرامت انقلاب هم بیندیشیم بیاید راست و حسینی قضاوت کنید بدون هیچ زد و بندی که خود بهتر می دانید ... بیاید به جهت سازماندهی وبلاگ نویسان ارزشی کاری کنید وبلاگ نویسانی که با پول تو جیبی خود هزینه اینترنتشان را پرداخت می کنند و بدون کوچکترین چشم داشتی مجانی و مفت سالها ادای خدمت می کنند کاری که شما حتی یک ساعت آنرا برای رضای خدا نمی کنید ... بیاید به جهت حمایت از جبهه فرهنگی آستین بالا بزنیم و به جهت حمایت از این عزیزان و به چالش نکشیدن ها اقدام کنیم ... بیاید به جهت حمایت از این عزیزان که منعکس کننده آثار شهدا و یاد و خاطره آنها و امام (ره) است در سنگر وبلاگ نویسی کانون مساجد و حوزه های دینی و بسیج مدارس و ... خدمت می کنند اقدام کنیم ... بیاید برای بسیجیان این خطه فرهنگی ارزش قائل باشیم ...بیاید به جهت اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت با به کار گیری از رهنمود های رهبر فرزانه انقلاب با ایجاد زمینه و بستری انقلابی و اسلامی بکوشیم ... بیاید برای کار این وبلاگ نویسان ارزشی و انقلابی ارج و منزلتی قائل باشیم که کار آنها همانند جهاد  فی سبیل الله است ... بیایید برای رضای خدا هم که شده کاری بکنید نه برای حفظ منافع شخصی تان ...

کلام آخر :

خدایا تو را شاکرم بر اینکه جسم مجروح و بیماری به من عطا نمودی که همیشه با این درد و رنجم به یادت باشم و شکر گذار درگاهت که اگر این نقص و جراحت در من نبود چه بسا که دل من هم مانند آنان ...   و کلام حق در من موثر واقع نمی شد ... که اگر این درد و رنج بیماری در من نبود به هیچ نبوغی هم نمی رسیدم و چه بسا که از زمره گمراه هان می بودم ... در کارت حکمت بسیار است و عقل بی عقل ما قادر به درکش نیست ما بنده های ناشکر و ناسپاس تو هستیم ... همیشه با خود می گویم که :  هرگز از رحمت بی منتهایت نا امید نخواهم شد به عشق آقا ابا عبدالله الحسین (ع) و امید یک نظر نرگس زهرای اطهر آقا امام زمان ارواحنا فدا نگاشتم و همچنان در این جبهه فرهنگی تلاش می کنم و همت خود را دو چندان و اجرش با خدا ... خدایی آمدیم رو راست و حسینی نگاشتیم و خدایی هم می روییم رو راست حسینی رو سفید هم می رویم . ان شاء الله
دوستان و سروران گرامی در این سال جدید و از آنچه که گذشته بیایید  ما را حلال کنید و حلالیت می طلبیم از همه شما عزیزان . با ارسال نکته و نظرات خود راهنمای ما باشید و ما را با دعا های خیر خود قرین امتنان بفرمائید که محتاجیم به دعایتان به یاد ما باشید فقط با ذکر یک دعای خیر. یا علی ... التماس دعا.

کجایید ای شهیدان خدایی         بلاجویان دشت کربلایی
کجایید ای سبک بالان عاشق         پرنده‌تر ز مرغان هوایی
کجایید ای شهان آسمانی         بدانسته فلک را درگشایی
کجایید ای ز جان و جا رهیده         کسی مر عقل را گوید کجایی
کجایید ای در زندان شکسته         بداده وام داران را رهایی
کجایید ای در مخزن گشاده         کجایید ای نوای بی‌نوایی
در آن بحرید کاین عالم کف او است         زمانی بیش دارید آشنایی
کف دریاست صورت‌های عالم         ز کف بگذر اگر اهل صفایی
دلم کف کرد کاین نقش سخن شد         بهل نقش و به دل رو گر ز مایی
برآ ای شمس تبریزی ز مشرق         که اصل اصل اصل هر ضیایی


سرباز کوچک ولایت  : حسین بیاری

نویسنده : وب  | چاپ این صفحه   | نظرات|